Храми

Церква сятого отця Миколая
В 1890 році старанням церковного комітету церкви Рождества Христового і особисто пароха о. Петра Шанковського розпочато збір коштів на будівництво нової мурованої церкви св. Миколая на Горі. Будову церкви розпочали в 1900 році, закінчили в 1905 році. Велична булова храму зведена за проектом львівського архітектора Василя Нагірного. Будована із цегли, яку виробила церковна громада в цегельні, що була спеціально відкрита для цієї мети поблизу церкви (сьогодні це частина колишніх зрівняних глиниськ на стику вулиць І. Франка та Залізничної). Для випалу тут було зроблено кілька печей, які протягом трьох років і випалили потрібну для будівництва цеглу. Після закінчення будівництва глиниська закрили, печі розібрали, на їх місці поставили високий дерев'ний хрест з розп'яттям Ісуса Христа з вдячності, що допоміг звершити святу і величну обитель. Церкву будували на добровільні внески громади, визначені кількісно від дому, від особи  і від наявної кількості поля. Внески ці були досить великими і називалися "репортицею". Всі допоміжні роботи виконувалися почергово парафіянами "на хвалу Бога" без оплати. Воістину це була всенародна будова. 
У зв'язку з будівництвом церкви на вимогу "Товариства тверезості" була закрита "жовта корчма", що знаходилася навпроти церкви і була збудована ще в 1830 році. Біля церкви в 1901 році було збудовано муровану дзвіницю, в якій повісили п'ять дзвонів зі старої дзвіниці . Вага великого дзвону була 300 кг, чотирьох менших разом взятих - стільки ж. В 1936 р. на кошти, зібрані в  церкві, і добровільні датки парафіян міста митець-маляр Михайло Осінчук виконав малювання  церкви.  Настоятель храму - о. Ігор Середа
Храмовий празник 22 травня
Адреса - м. Копичинці,
Гусятинський район,
Тернопільська область.
Україна, 48260

вул. Залізнична 3-а. 


   
_________________________________________________________________

Церква Святої Трійці
 1996 рік став роком підготовки до будівництва Храму. На свято Пресвятої Трійці єпископом Мефодієм під майбутній храм було освячено кутовий камінь. Храм є Собором, оскільки нижній ярус представлятиме храм Божої Матері. Поруч з храмом буде збудованавелика дзвіниця. Із завершенням будівництва храм з дзвіницею і впорядкованою площею стануть гарною окрасою міста, разом і чудовою архітектурною пам'яткою для майбутніх поколінь. 1998 рік, став роком початку будівництва храму. Освячений перший камінь з пам'ятною капсулою.  Настоятель храму - о. Любомир Урбанський. 
Храмовий празник - перший день зелених свят  "День Святої Трійці" 
Адреса - м. Копичинці,
Гусятинський район,
Тернопільська область.
Україна, 48260
вул. Шевченка 4.

    
_________________________________________________________________

Церква Воздвиження Чесного та Животворящого Хреста Господнього
   Церква Воздвиження Чесного та Животворящого Хреста Господнього (Хрестовоздвиженська), яка споруджена у 1630 році на Кутці. В книжці "Чотири тижні в Галичині" Ст. Карвовський пише, що фундатором церкви чесного Хреста на Кутці був Мартин Лудецький, якому, видно, в той час належала частина "Гетьманщини" - Кутець. Як довго це було - невідомо. Переказ старожилів доніс до нас відомості про те, що церкву будовано з дубів, які росли в лісі, що простягався аж до території сьогоднішньої школии №1. Також є дзвіниця, встановлення якої припало на першу половину XVIII ст. Дзвіниця розташована на захід від церкви, дерев'яна. каркасна, кріпиться тиблями, накрита невисокими чотирискатним дахом. Пам'ятка  - одна з найбільш ранніх дерев'яних споруд на Поділлі, відноситься до творів української народної архітектури. Настоятель храму - о. Руслан Корнят. Храмовий празник 27 вересня.
Адреса - м. Копичинці,
Гусятинський район,
Тернопільська область.
Україна, 48260

вул. Шашкевича 23
    

Також на подвір'ї Хрестовоздвиженської церкви є спорудженний пам'ятний хрест в честь заснування в 1901 році Божому в Копичинцях "Братства тверезості" 
___________________________________________________________

Костел Успіння Пресвятої Богородиці
            В 1743 році Людвік Калиновський - дідич "Гетьманщини" разом з Францом Щепанкевмчем, Кустом Каменецьким, плебаном копичинецьким виступили фундаторами нового мурованого костелу в центрі міста. Костел будувався п'ятдесят років і був закінчений в 1802 році дідичем Матвієм Баворовським.Костел був збудований в честь Успення Пресвятої Богородиці в стилі цесарства з ознаками пізнього барокко, що було характерним для більшості подільських костелів. Дах був критий гонтям, належав до Теребовлянського деканату, консекрований в 1824році. В підземеллі (льохах) містилися гробівці дідичів Баворовських, коляторів костела. Поруч була збудована дзвіниця та три 
дзвони.
З історії відомо, що даний храм - це вже друга римсько–католицька святиня в Копичинцях. Перший костел, як фундація шляхти, був збудований на честь Пресвятій Діві Марії в 1443 році. Під час турецько-татарських наїздів в 1618-1625 був цілковито знищений.
Парафіяльний костел Успіння Пресвятої Діви Марії бере свої початки з першої чверті ХІХ століття. Будова святині розпочалась в 1805 році і проводилась аж до дня консекрації в 1824 році. Сама святиня має трьохнавову будову. Фундаторами цього храму були: Яків, власник Копичинець і його мати Офка. Протягом тих двох століть багато елементів додавалось і храм ріс в своїй красі. На кошти громади в 1824-1835 роках біля костелу будують проборство. В році 1846 в самому костелі був добудований вівтар виконаний з гіпсової кольорової ліпки. В своїх перших задумах мав він бути імітацією вівтаря виконаного з мрамору. Між колонами знаходяться гіпсові фігури святих Апостолів Петра і Павла. Були також додані ще чотири вівтарі і квіткові декорації (розети) на позолоченому фоні за вівтарем і в головній наві костелу. В підземеллях знаходяться залишки гробівців родини Баворовських - фундаторів святині і власників Копичинець з 1688 року.
Друге народження з радянського небуття костел отримав з приходом незалежності самостійної України. З 1991 року починається оновлення святині. Перекрито дах, поштукатурено стіни, відновлено ряд елементів внутрішнього та зовнішнього оздоблення, облагороджено територію.
В 2007 році Його Еміненція Мар’ян кардинал Яворський, львівський митрополит Латинського обряду довершив чину посвячення нового образу який представляє Успіння Діви Марії. Образ цей намалювала уродженка Хоросткова п. Тереса Бучинська і виконала вона це виключно з фотографій з передвоєнних часів. Образ зберіг свої оригінальні розміри. Про образ з передвоєнних часів ми нічого не знаємо, слід про нього загинув.
Настоятель храму - о. Юрій. Храмовий празник 15 серпня

Адреса - м. Копичинці,
Гусятинський район,
Тернопільська область.
Україна, 48260

вул. Шевченка 17
      
___________________________________________________________
Каплиця святого Пантелеймона
   22 квітня 2010 року в приміщенні Копичинецької комунальної районної лікарні відбулось відкриття і посвячення оновленої каплички-церковці Св.Пантелеймона. Започатковано капличку було в 1996 році. Ремонт розпочато у грудні 2009 року. Настоятель каплиці -  о. Ярослав Безкоровайний. Храмовий празник 9 серпня
Адреса - м. Копичинці,
Гусятинський район,
Тернопільська область.
Україна, 48260

вул. Шевченка 106


___________________________________________________________

Немає коментарів:

Дописати коментар