середа, 25 січня 2017 р.

"Різдвяні вечорниці" у Копичинцях

 
  В часі різдвяних свят, 14 січня нового 2017 року Божого у місті Копичинці, що на Тернопільщині, відбувалися особливі святкування – Різдвяні вечорниці. Як і багато років тому, молоді люди, містяни та гості свята мали змогу колядувати та переживати народження Христа і початок Нового року.

   Сучасні події спонукають нас до детального вивчення історії та культури нашого народу. У великих містах зараз народжуються та діють етнічні молодіжні рухи, функціонують гуртки та майстер-класи з вивчення автентичних українських танців. Саме цей факт і спонукав молодь міста організувати Різдвяні вечорниці.
    Ініціаторами цьогорічних «Різдвяних вечорниць» стало міське Братство Тверезості. Заручившись допомогою небайдужих молодих людей, вдалося відтворити самобутній дух вечорниць, об’єднавши та зблизивши присутніх гостей свята.
   Основне дійство було приурочене Щедрому вечору та різдвяній обрядовості, характерній для даного періоду – водіння кози та щедрування разом із Маланкою та Василем. Особливого колориту заходу додали автентичні українські танці, у яких брали участь всі гості вечорниць. Мало кому в наш час знайомі назви «Ойра», «Гречаники» чи «Падеспанець»? Однак важливо вивчати та передавати традиційну українську культуру майбутнім поколінням. Адже, яка окрім розваги, вона має глибокий соціальний зміст, та є кодом української нації. Цікавим фактом на підтвердження цього є хоча б те, що майже всі українські танці виконуються парами, що і є тією (для когось першою) можливістю для молоді познайомитися із представниками протилежної статі, оцінити один одного.
     На щастя, цьогорічні вечорниці не обмежилися дводенним дійством (14 січня для молоді, 15 січня для дітей – гуртківців місцевого Центру дитячої та юнацької творчості). 21 січня Братство завітало з вечорницями і в одну із місцевих загальноосвітніх шкіл. Таким чином учні та вчителі також змогли навчитися українських танців.
Різдвяні вечорниці – це частинка містерії української культури, яка оживає на зимові свята. Чекайте і наступне Різдво обов’язково подарує нові ідеї та шляхи відтворення нашої самобутньої спадщини.


Немає коментарів:

Дописати коментар