вівторок, 19 січня 2016 р.

Ляльковий вертеп м. Копичинці (фото, відео)


  На сторінках щоденника свого прадідуся Елиїв Тарас знайшов відомості про святкування Різдва в місті Копичинці, що і надихнуло його на створення лялькового Вертепу. Великого любителя дитинства і особливих персонажів зацікавила ідея створення лялькового вертепу у Копичинцях. Запальний ентузіаст Тарас, почав вивчати історію лялькового вертепу на Галичині і на просторах інтернету наштовхнувся на прекрасне вертепне дійство Богдана Михайловича Жеплинського. Перегляд якого справив неабияке враження на юного дослідника і розпалив в ньому палкий вогонь втілення такого лялькового вертепу в Копичинцях. Чудовим посібником в цій нелегкій дорозі стала книга "Відроджений ляльковий вертеп" придбана у Львові авторства Б.М.Жеплинського, М.М. Ковальчука, Д.Б. Ковальчук.

      Після детального опрацювання Тарас Елиїв почав збирати всі необхідні матеріали для виготовлення вертепу. Допомагали у цьому небайдужі мешканці міста. Варто зазначити, що робота почалася ще задовго до Різдва, з витесування і підсушування заготовок лялькових персонажів, підшуковування необхідних матеріалів для самої шопки, яка складалася з трьох ярусів, підставки та ширми, монтування освітлення. Спільними зусиллями організації Братство Тверезості вдалося пошити костюми для ляльок. У цьому випадку добрим зразком стала книга пана Богдана.
Презентація лялькового вертепу відбулося 9 січня 2016 року у школі-гімназії №1 м. Копичинці для дітей та вчителів педагогічної гімназії № 24 м. Кривий Ріг, які щоб відчули дух Різдва в Копичинцях. Також ляльковий вертеп побачили учні будинку школяра м. Копичинці, громади села Котівка та Крогульці, а також парафіяни Хрестовоздвиженської церкви.

   Було надзвичайно приємно бачити щасливі та цікаві дитячі очі, радісні обличчя батьків, які відкрили для себе  ляльковий світ театру. Заради таких емоцій,  які не можливо забути, варто робити цей світ кращим та добрішим, відновлюючи наші славні традиції, зокрема і чудові різдвяні традиції лялькового вертепу.
   Ми дуже раді, що  діяльність Богдана Михайловича Жеплинського перелилася у безмежний потенціал Тараса Елиїва і ці люди повертають нас у світ дитинства і дарують приємні емоції у Різдвяні свята.

Щиро вдячні: Богдану Михайловичу Жеплинському, Елиїву Тарасу, Гутор Олександрі, Осифу Богдану, Осифу Анастасії, Соломійці Дудці, Урбанському Віктору, Бісюку Павлу, Козак Ірині.
Автор: Гутор Олександра
 член Братства Тверезості м. Копичинці


Немає коментарів:

Дописати коментар