понеділок, 28 жовтня 2013 р.

"Монах - повинен прагнути до того, щоб не пити взагалі"Уривок з розмови із отцем Лукою, насельником монастиря Філофей на Афоні.

     - Отче Лука, проблема зловживання спиртним зустрічається в наш час не тільки серед мирян, але і навіть серед ченців. Що ви можете сказати з цього приводу?

    - Монах залишає світ і присвячує себе вдосконаленню. Але це не означає, що він замикається на собі. Він покликаний стати противагою світу, заповнити його недоліки.
      Те що не під силу зробити мирянам, повинні виконати ченці. Отже, якщо в миру (серед співвітчизників) існує проблема алкоголізму - ченці повинні прагнути до того, щоб не пити спиртного взагалі. Якщо ченці поводитимуться також як всі навколо, як же вони допоможуть своїм братам?
      Якщо ченці за своїм любочестям не зроблять чогось понад те, що наказано Церквою, не візьмуть на себе якийсь подвиг - вони не зможуть привести світ до рівноваги і допомогти своєму народу. Ченці покликані принести Богові жертву, пожертвувати своїми пристрастями - так вони отримають Благодать від Бога і будуть здатні поділитися нею з оточуючими.
Якщо ж навіть православні ченці перебуватимуть на «мирській частоті» - то горе всім нам...

Немає коментарів:

Дописати коментар