вівторок, 23 липня 2013 р.

У Яремчі провели табір “Тверезість душі - ознака святості”

    З 15 по 19 липня в м. Яремче було проведено дитячий християнський табір під назвою “Тверезість душі - ознака святості”, який організував Рух УГКЦ “За тверезість життя” спільно із Коломийсько-Чернівецькою єпархією.
    На протязі п’яти днів команда вихователів, яка складалася з двох духівників (о. Ярослав Стеф’юк та о. Роман Кіцелюк), терапевта узалежнень (п. Роман Прочко), двох психологів (Баул Світлана та Новіцька Марія) та двох волонтерів (Елиїв Тарас та Гутор Леся - "Братство Тверезості"), намагалася створити атмосферу, в якій б кожна дитина, присутня в таборі відчула себе вартісною у цьому світі.
     Кожен день розпочинався Божественною Літургією, де попередньо приступивши до Тайни Святої Сповіді, всі мали змогу прийняти Євхаристію. А далі науки, терапевтичні ігри, перегляд фільмів, конкурси, козацькі забави, походи на водоспад, до лісу, на річку, праця в групах робили свою справу. Вже на другий день табору, діти, які приїхали з різних куточків Коломийсько-Чернівецької єпархії дуже здружилися. І це давало змогу їм розкритися, проявити себе (інколи не лише позитивні якості), показати, як вони прагнуть любити і бути любленими, а також замислитися над сенсом свого особистого життя.
    На заняттях діти намагалися самовизначитися, навчилися не боятися говорити про свої почуття, емоції і переживання. Вчилися мріяти, ставити перед собою цілі, визначати і долати перешкоди до їх здійснення. Вони зрозуміли, що таке прагнення до добра й свободи. Вони зрозуміли що таке добро і чому потрібно його прагнути; як не зупинятися у своєму розвитку і сміливо прямувати у нову подорож до майбутнього.
    Завдяки духовним наукам священики старалися донести правду про Бога, щоб кожна дитина пам’ятала, що вона є люблена Тим, який ніколи не залишить, не зрадить і допоможе віднайти правдиву дорогу в своєму житті.
    Найважливіше, що за ці дні в процесі праці з дітьми і молоддю, їм старалися розкрити правду про алкоголь та його згубну дію на дух, душу і тіло окремої людини та цілого суспільства. В результаті, 24 учасники табору добровільно склали присягу про відречення від алкоголю в наміренні близьких чи знайомих людей, які вражені цією бідою та вписали свої імена у “Золоту книгу тверезості”.
    На завершення кожен учасник табору мав змогу поділитися своїми враженнями про проведений час. І це було щось особливе… Кожен відгук навертав на очі сльози щастя. Так, наприклад, хочеться зацитувати слова юнака, який казав: “Я не знаю, що зі мною сталося за ці п’ять днів, я навіть не знаю, чи я є, чи мене немає, я цілковито змінив свої погляди на життя і змінився сам. Я б ніколи не подумав, що це може статися за такий короткий час”. Або слова дівчини, яка звертаючись до всіх вихователів, сказала, що “Ви створили для мене казку”.
    Хочеться подякувати всім тим людям, які мають відношення до проведення цієї “казки”. Найперше, руху УГКЦ “За тверезість життя”, а зокрема команді, яка працювала на таборі, адміністратору Коломийсько-Чернівецької єпархії єпископу Василю Івасюку, а також отцям-деканам, які частково фінансово підтримали даний проект, а також направили дітей для участі в таборі.Джерело: http://kolomyya.org

Немає коментарів:

Дописати коментар