понеділок, 3 грудня 2012 р.

«Три дні місій» – чудовий початок для воскресіння громади

    Щасливі ті вірні, які мають дбайливих та люблячих пастирів, таких, які на всі способи дбають про їхнє цілісне добро та покращення якості життя. Таких, які коли бачать, що самі не можуть з усім впоратись, не опускають руки і не кажуть «нічого вже вдіяти та змінити не можна», а вдаються за допомогою до тих, хто в цьому можуть їм допомогти. До таких пастирів можна зарахувати і пароха парафії Різдва Пресвятої Богородиці, Лисецького деканату (с. Березівка), о. Богдана Рудницького, який бажаючи, щоб його вірні дізнались про високу гідність людини і її покликання та про важливість плекання в житті чесноти тверезості з метою, щоб цю гідність вберегти та захистити, сприяв проведенню триденних місій тверезості.
   Провести місії парох запросив о. Руслана П’ясту, голову підкомісії «за тверезість життя» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. В п’ятницю, 23-го листопада 2012 року із Божественної Літургії в наміренні за зцілення від алкогольної недуги було розпочато перший день місій. Після Богослужіння проповідник виголосив науку про те що являє собою хвороба алкоголізму. Поза увагою не залишився ніхто: ні місцева учнівська молодь з своїми педагогами, ні старше покоління. Всім присутнім було дано можливість спільно роздумати над покликанням людини та важливістю тверезого та гідного способу життя.
     Ввечері першого дня, після молебню до Найсвятішого Серця Христового, о. Руслан приклав зусилля для того, щоб допомогти присутнім вірним подивитись по іншому на проблему пияцтва, показавши його справжнє жахливе обличчя. Допоміг проповідник по новому подивитись також на причини, які штовхають багато наших вірних до зловживання алкоголем.
    Жертвою алкоголю стають немало людей, тому другий день місій розпочався з Літургії за усіх померлих парафіян, а особливо за тих, які померли внаслідок зловживання алкогольними напоями. В науці священик наголосив на тому, щоб ми подумали як ми вшановуємо наших померлих. Чи бува за так званими поминками, ми на забуваємо про тих, за кого прийшли помолитись. Після Літургії було започатковано Золоту Книгу Тверезості, в яку першим записався духовний батько громади, о. Богдан, показавши гідний приклад до наслідування і закликавши своїх вірних до тверезості тіла та душі. «Всі ми можемо спричинитись до того, щоб врятувати наших близьких та рідних від тілесної та духовної недуги, записуючись в Книгу Тверезості», – наголосив о. Руслан. Завершився другий день місій Соборуванням усіх хворих та немічних.
    Неділя, останній день місій, розпочалась Недільною Божественною Літургією та виголошеням науки про важливість плекання чесноти тверезості. Оскільки цей день співпав з святкуванням свята священномученика Йосафата Кунцевича, голова підкомісії не міг не подати цього, визнаного Вселенською Церквою святого за гідний приклад до наслідування.
    На завершення місії відбулося благословення мощами блаженного Миколая Чарнецького, під покровом якого і були проведені ці місії. «Три дні місій – чудова нагода, щоб ваша громада стала на шлях тверезого наслідування Нашого Спасителя, Який може воскресити кожного без винятку», – сказав на завершення о. Руслан, додаючи, що «гідно і тверезо живучи, ваша чудова парафія достойно підготується до прийняття Новонародженного Спасителя».
    Довідка: Приємним є і той факт, що напередодні місій, сільська Рада з подання місцевого священика і голови сільської Ради, обмежила продаж алкогольних напоїв на території села.

Немає коментарів:

Дописати коментар