середа, 3 жовтня 2012 р.

З покликання свого черпаймо силу!

      Мабуть немає у житті приємнішої і кращої речі від тієї, коли людина, прислуховуючись до свого внутрішнього голосу, слідує за ним, реалізовуючи таким чином своє життєве покликання. І тоді вже не дивиться на всі труднощі з цим пов’язані та не шукає легких шляхів. Таким взірцем для кожного може послужити о. Руслан П’яста, голова підкомісії «За тверезість життя» Івано-Франківської архиєпархії та духовний опікун консультативно-просвітницького центру для допомоги залежним від алкоголю та членам їхніх родин. О. Руслан, відповівши Богу «так» на Його поклик, завжди, усюди і повсякчас старається підтверджувати свій життєвий вибір. Будучи призначеним головою підкомісії «За тверезість життя» та духовним опікуном центру, він всіма можливими способами та дуже часто обмеженими засобами, намагається відчитати ті «знаки», які посилає Господь кожного дня. Не зважаючи на те, що така велика біда як алкоголізм, з епідеміологічною швидкістю, нещадно несе наших співгромадян у небезпечну прірву, серед багатьох прошарків нашого населення ще й досі існує досить хибне уявлення про цю проблему. Дуже часто причиною цього є елементарна непоінформованість про суть проблеми і про можливі шляхи її вирішення та попередження. 

     Наша реальність є такою, що замість того, щоб почати вирішувати цю складну проблему алкогольної залежності, суспільство помаленьку немовби капітулює перед пияцтвом і просто вчиться з ним мирно співжити. Багато хто, особливо серед самих залежних, просто втрачає в такій реальності надію на те, що щось може змінитись. О. Руслан хоч і добре знає приказку, що «один в полі не воїн», проте щиро вірить, що якщо Господь покликав його боротись з цим нещадним ворогом-пияцтвом то Він сам боротиметься разом з ним, підтримуючи всі починання, благословляючи всі Богоугодні задуми та посилаючи добрих і розуміючих людей на його шляху. 
     Кожен день вважається втраченим для Вічності, якщо його не використаємо для добрих справ, чи принаймні для підготовки ґрунту для таких справ. Саме з цією метою голова підкомісії 10 вересня 2012 року прибув на зустріч з духовенством Єзупільського деканату, Івано-Франківської архиєпархії. Хоч про діяльність підкомісії духовенство досить добре проінформоване, о. Руслан все ж таки прибув на цю зустріч, щоб недвозначно дати зрозуміти присутнім одну головну річ: ніхто з присутніх після почутого не матиме права перед свої сумлінням, а колись перед Богом та в присутності повірених бідних та нещасних поневолених вірних сказати, що не знав як з цим боротись. «Важка і не легка ця проблема», - сказав о. Руслан, «але ми маємо з Вами невичерпне джерело сили – наше священство, з якого можемо черпати все необхідне», - впевнено продовжив доповідач. Він також чітко пояснив доцільність існування такої підкомісії та наголосив на необхідності тісної співпраці між священиками, вірними та всіма людьми доброї волі на місцях. Окрім представлення діяльності підкомісії, о. Руслан наголосив на тому, що заради залежних та їхніх сімей в Івано-Франківську вже декілька місяців працює консультативний центр. «Не потрібно боятись того, що люди почнуть приходити до нас за допомогою, потрібно боятись того, що ми не готові, чи боїмось подати руку допомоги та надії тим, хто потерпає від недуги пияцтва та інших залежностей», - продовжив голова підкомісії. На завершення о. Руслан розповів також про те, що в рамках проведення так званих місій тверезості, завжди засновується Золота Книга Тверезості та всі вірні моляться за зцілення від недуги пияцтва.

Інформаційна служба підкомісії «За тверезість життя» Івано-Франківської архиєпархії  

Немає коментарів:

Дописати коментар