середа, 12 вересня 2012 р.

Що таке Братство Тверезості?

           Для кращого розуміння, що собою являє сучасне Братство Тверезості, постараюся детально пояснити читачу.
            Братство Тверезості - це об'днання християн, які глибоко усвідомили катастрофічність алкоголізації сучасної української нації, побачили причини того, чому людина попадає в алкогольне, тютюнове чи наркотичне рабство і щиро бажають стати на шлях допомоги таким людям. Роблять це вони через приклад свого повного зречення від алкоголю та тютюну, спільну молитву, а також через духовно-тверезницьку просвітню діяльність. 
           У всякій духовній справі найголовніше - це молитва до Бога. І основний та найбільш дієвим способом досягнення результатів на шляху до тверезості вважається молитва та обітниця тверезості.Святе Письмо спонукає давати та виконувати обітниці, наприклад:
Чоловік або жінка, коли вирішиться скласти обітницю назіра, щоб посвятити себе Господеві, 
то він стримається від вина та п'янкого напою, не буде пити оцту винного та оцту з п'янкого напою, і жодного виноградного соку не питиме, і не їстиме ані свіжого, ані сухого винограду. Усі дні посвячення свого не буде він їсти нічого, що зроблене з винограду, від зернят аж до лушпиння. (Числа, 6, 2-3) Ми знаємо обітниці праведників Іоакима і Анни, Захарії і Єлезавети у випадку народження дитини посвятити його Богу. Такі приклади є і в житті святих. Плодом таких обітниць були і Пресвята Богородиця і Предтеча і Іван Хреститель та інші святі.
            Присяга тверезості дається для того, щоб відмовитися від вживання алкоголю в наміренні зцілення близької особи або осіб, що страждають від алкогольної залежності, чи в іншому наміренні. Оскільки ця недуга є глибоко духовної природи, то і жертва відмови від споживання алкоголю є цінною в очах Бога. Християнини добровільно відмовляючись від споживання алкоголю, через таку жертву засвідчує перед Богом, що справді вболіває за поневолену духом пияцтва людину і з любові до неї бере на себе терпіння в намірі, щоб Господь прийняв жертву і дарував зцілюючу силу хворій людині.Бог не залишить своєю допомогою людину, бажаючого жити тверезо.
           Обітниця тверезості - це великий оберігаючий засіб для людей, які ще не мають таких залежностей. Це прекрасна допомога для залкоголізованого суспільства, якому потрібно допомагати власним прикладом.
           Один відомий педагог казав: "Поки я перебував в стриманості до алкоголю, вживав "культурно" всі мої заклики до стриманості були пустими. Всі зі мною погоджувалися та ніхто не виправлявся. З тих пір, як я присягнув на повну тверезість, за мною пішли тисячі..."
Найчастіше обітницю тверезості складають люди, які самі від цієї вади не страждають: вони дають обітницю тверезості заради своїх ближніх, друзів, родичів...  Обітницю тверезості дається з благословення духівника, строк якої може бути від "періоду посту" до "на все життя".
         Давайте разом, в молитві і тверезості творити для нашого майбутнього та майбутнього наших дітей. 
Слава Ісусу Христу

Немає коментарів:

Дописати коментар