понеділок, 12 березня 2012 р.

То хто ж православний віруючий?

   Тверезій людині властиво постійно думати, аналізувати, співставляти і робити висновки. Все моє тверезе життя, а це вже більше 20 років, проходило саме так. До того ж я ще християнин, православна людина, настільки, наскільки розумію, відчуваю, усвідомлюю православ’я. Як людина, яка живе тверезо, глибоко усвідомлюю, наскільки сильною має бути саме віра, щоб дотримуватися відповідного тверезого, здорового способу життя, в нашому алкоголізованому суспільстві. Багато років мене хвилює питання православ’я та віри, тверезості, моральності, духовності та вживання алкоголю, яке породжує аморальність та бездуховність. Не помилюсь, якщо скажу, що це питання хвилює всіх тверезих православних людей, які бачать і розуміють, що алкоголь найбільше руйнує саме православне середовище, яке чомусь називає тверезих православних людей „віруючими”, або „сектантами”. 
Мимоволі приходжу до висновку, що переважна більшість православних людей ( тобто, хрещених у православній церкві), настільки поєдналися з вживанням алкоголю, що вірять в алкоголь більше ніж у Бога. Не вірите? Судіть самі. Як же ж потрібно в цю наркотично - отруйну рідину вірити, щоб бачачи смерть, горе, немислимі власні духовні страждання, або страждання питущих близьких людей, виродження, деградацію від вживання алкоголю і боятися навіть подумати про життя тверезе без алкоголю, а в багатьох випадках ще й виправдовувати своє пияцтво Святим Письмом, що і є мабуть, найбільшим гріхом. Коронне запитання цих «горе - православних” до тверезих людей: „Ви віруючий?” „Так, - кажу, - я православний віруючий. А Ви?” І після паузи, щоб людина закрила рота, який у неї відкрився від здивування, добавляю: „А-а, Ви, мабуть, православний невіруючий!?”
Ну чим не секта? Добавте сюди ще цілу армію питущих атеїстів. На сьогоднішній день страшнішої секти, ніж алкогольна, немає в цілому світі. Це наймасовіша секта зі своїм „богом” С2Н5ОН, традиціями, звичаями, книгами, атрибутикою та іншими божествами алкогольної, сурогатної радості. Причому алкогольна секта розвивається на державному рівні, вся країна як великий „шинок”. Ніхто нікого не захищає від цієї секти, (ну скажімо як від „Білого братства”), а навпаки, відкриті всі шлюзи для С2Н5ОН, в різній концентрації, з символічними назвами, на всіх рівнях, в селах і в містах. Ширяться та множаться ряди алкогольних сектантів за рахунок дітей та молоді, яких масово зваблюють до секти не нехтують нічим, аби тільки затягнути до сурогатного, алкогольного раю. Запрошують до секти в надзвичайно привабливій формі, через усі засоби масової інформації, через відомих, як правило мало питущих, зовні привабливих людей та міфи про „вишукані” алкогольні вироби з певним вмістом алкогольного „божества” від 2% і до 96% включно. Алкогольний бог править балом.
Прийдіть у православну церкву і там побачите багато „православних” алкогольних сектантів. Ставлять свічки, сповідаються, причащаються зазвичай вином, а не кров’ю та тілом Христовим, нібито й моляться Богу, а вийшовши із церкви, знову біжать до свого алкогольного бога, влаштовуючи п’яні застілля.
Аж страшно. Страшно за Віру, за людей, за народ, за Батьківщину.
Приходиш до керівника чи чиновника, хочеш з ним поговорити про свідому тверезість, а він тебе не розуміє або коректно уникає розмови. Ми дивуємося, а дивного нічого не має, перед вами алкогольний сектант. Твереза людина зразу ж привиджається йому підозріло – неприємною і навіть вороже налаштованою. Всяка мова, яка ображає його погляди про С2Н5ОН, спричиняє негативну реакцію і в хід ідуть аргументи, якими він намагається виправдати вживання алкоголю. Зазвичай це зачовгане десятиліттями, почуття „міри” до випивки та „культурне” вживання „божества”. От якби поговорити з ним про боротьбу з алкоголізмом як наслідком „священної” віри в алкоголь! От тут він Вас повчатиме хоч цілий день! Найбільше дістанеться проклятим алкоголікам, які не вміють пити алкогольного божества.
Алкогольних сектантів запросили на безалкогольне весілля – це для них дико. Не танцюють, не співають, не спілкуються на тверезу голову, от і підливають алкогольну формулу (С2Н5ОН) із чайничків, ховаючи припаси під столом, щоб викликати сурогатну - п’яну радість, а згодом звинувачують всіх, від природи веселих, співучих тверезих гостей та господарів, у якомусь там сектантстві. 
Прийшли посвятити паску, і ніяк не можуть дочекатися, коли ж прийде батюшка і посвятить харчі в корзині (часто в корзинах стоїть навіть горілка чи вино) – не терпиться скоріше за стіл, де на видному місці пляшка з алкоголем.
Вінчатися в православну церкву алкогольні сектанти йдуть з пляшками шампанського (деколи несуть з собою прямо до Храму). На весіллі склянки з алкоголем перев’язують червоною стрічкою. На що ж благословляють молодих, які розпочинають сімейне життя? Чому не свічки є головним атрибутом, а склянки, (які довгі роки в українців є символом горя, пияцтва та бідності)? Ще й примовляють: „А як же ж не пити, ми ж православні”.
А чого тільки варта склянка горілки та кусень чорного хліба на могилі, залишені „православними” після відвідин могили. Або поминки, на яких поминають покійного не молитвою та добрим словом, а ковбасою, котлетою, салатом, вином чи горілкою (мовляв, випийте, любив покійний випити). Напевно, пом’янули б і молитвою, якби покійний любив помолитися Богу.
От і робіть висновки, тверезі православні віруючі. Чи не з сектою ми маємо справу. Важко бачити, якщо таким сектантом є проста людина, від якої мало що залежить у суспільстві. Але страшно, коли такими сектантами є хрещені в православній церкві керівники та чиновники, учителі, лікарі, працівники культури, психологи, журналісти, артисти та всі ті, хто покликаний виховувати, навчати, інформувати, лікувати, ті кому вірять, кого люблять і кому довіряють, кого наслідують. Чи відають ці люди, в що вірять і, що творять? Куди людей ведуть за собою своєю сліпою вірою у чарівну, магічну силу алкоголю?
Але шанс у тверезості є. Бог не в силі, а в правді. Тверезість можна пізнати, тільки пізнавши всю правду про алкоголь. Згадайте: „І пізнаєте правду, а правда Вас вільними зробить ”.(Євангелія від Івана 8 : 32).
Не ображайтеся, коли алкогольні сектанти, Вас, природно тверезу православну, людину, обізвуть „сектантом”. Потрібно пам’ятати, з ким маємо справу і з ким приходиться поряд жити, працювати. Тверезий світогляд потрібно терпляче і переконливо нести до людей, розуміючи весь трагізм тих, кому хочеш допомогти. Тільки силою правдивого слова, силою любові та розуміння можливо переконати і порятувати алкогольного сектанта. Віра в Бога може бути тільки абсолютно тверезою, не залежно від віросповідання. Про це давно і однозначно повинна була б сказати сама православна церква. Тільки тоді можна буде бачити в православних церквах православних віруючих людей, а не алкогольних сектантів.
Боже! Допоможи всім нам православним, стати свідомо тверезими людьми!
Федір Калінчук

1 коментар: