вівторок, 7 лютого 2012 р.

Блаженніший Святослав Шевчук про екуменічний рух.

     До самого питання екуменізму ми ставимося надзвичайно серйозно. Екуменізм – це свого роду подих Святого Духа, який відчула церква під час другого Ватиканського Собору. В чому полягає це відчуття? Сьогодні найбільшою складністю для проповіді Євангелія сучасній людині є те, що християни між собою подібні. І коли невіруюча людина побачить, що є тридцять церков, вона не повірить жодній. Церкви у множині – це є богословський абсурд, і тому мандат Христа, його наказ – щоб всі були одним. І ми шукаємо шляхів для такого поєднання.
    Метою екуменічного руху є відновлення первісної єдності Христової церкви. Очевидно, що є різна динаміка, різні фактори – історичні, психологічні, політичні, які на це впливають. Але мушу сказати, що наша церква активно присутня в тому діалозі. Нині вона присутня в так званій змішаній католицько-православній богословській групі, де ми також активно працюємо над цим питанням.
   Свого часу, коли відбулася зустріч учасників католицького і православного діалогу в італійському місті Равенна, була кінцева літургія, яку служили православні з різних церков. І хтось із православного люду вигукнув: «Єдина церква настане у 2325 році!». Всі розгубились, спитали, чому він так думає, на що отримали відповідь: «Бо буде 2000 років Вселенського Собору в Нікеї». Цікавий пророчий досвід.
Не лише з боку греко-католицької церкви, а й з боку православної це виринає. І я думаю, це вже відчувається в усіх християнських спільнотах.

Немає коментарів:

Дописати коментар