вівторок, 7 лютого 2012 р.

"Причини", через які люди вживають алкоголь...

Зазвичай вказують на такі "причини" випити: 

1. Лікарі рекомендують 20 грам (вина, горілки) на день для здоров'я. Пояснити ж як "корисно" воно впливає на здоров'я не можуть. Або застосовують банальні причини - для "покращення травлення" - виходить в людини проблеми з травленням, отже слід звернутися до лікаря. Чи 20 грам перед їжею (виходить, що перед кожним прийомо їжі слід прийняти аклоголь). Або до прикладу якщо в дитини порушення травлення, то "сумлінні" батьки повинні дати їй пару грам вина/горілки - для "покращення травлення"... Абсурд! 
Ще існує одна причина випити "за здоров'я" це для - "для розрідження крові". Так, алкоголь на деякий час розширює судини, при деяких захворюваннях приводить до тимчасового полегшення. Але надалі при вживанні спиртних «напоїв» спостерігається ураження серцево-судинної системи у вигляді алкогольної гіпертонії або пошкодження міокарда. Також утворюються тромби, які закупорюють судини. 


2. Для насторю (щоб розслабитися). Матеріал з Вікі - "Порушення настрою веде до розвитку депресії або навпаки підвищеної екзальтації." - що являєтсья психічним захворюванням. Крім пригніченості і раптового підвищення настрою, у сфері почуттів у психічнохворих спостерігаються ще формальні зміни: надмірна дратівливість, при чому спостерігається невмотивована мінливість настрою і незначні приводи викликають сильні афекти, або навпаки — різке зниження збудливості почуття, коли хворий відноситься байдуже до найдорожчих для нього інтересів. Подібного роду відхилення від норми можуть свідчити про розвиток певних форм божевілля. Отже висновок - люди, які випивають "для настрою" (щоб розслабитися) - є, нажаль психічнохворими особами. І я ні в якому разі не хотів би когось образити, це проста констатація факту і таку людину слід лікувати. Сучасна терапія психічних захворювань полягає у лікуванні сном, електричними токами, інсуліном, різними фармацевтичними, головним чином хімічними, препаратами, вітамінами. Значну роль відіграє психотерапія та терапія працею. 3. В житті потрібно все спробувати. Це мабуть найабсурдніша версія почутого. Тут не буду дискутувати, підібю зразу підсумок. Цей вислів у різноманітних інтерпретаціях гарно навчились експлуатувати рекламодавці: якщо мільйонна публіка спробує якийсь новий "снікерс" - відразу добряча копієчка потече до їх кишень. Отже потрібно спробувати ВСЕ - стрибати з дев'ятого поверху, стати геєм, наркоманом, спробувати на смак випорожнення і інші дурості.
Полюбилися ці слова і наркодилерам: дійсно, навіщо щось говорити, переконувати, сперечатись про шкідливість чи корисність: "Ти просто спробуй цього порошочку!" - а далі наркотик сам зробить свою справу... 
Але чому забувають спробувати ВСЕ - а ти спробуй жити ТВЕРЕЗО, і думати тверезо. 


Далі буде...

Немає коментарів:

Дописати коментар