субота, 12 листопада 2011 р.

Міф про те, що випити на свято — наша вікова традиція

     Багато хто любить повторювати, що наш народ завжди пив, п'є і питиме. І дуже рідко комусь приходить на голову думка перевірити цю «істину». Насправді вік цієї «традиції» — не більше одного-двох століть. Звертаючись до історії слов'янських народів, до XVI століття ми взагалі не знайдемо слідів масового вжитку алкогольних виробів.
     «Історія виготовлення спиртних «напоїв» вирушає в глиб тисячоліть» — навперебій твердять різні друкарські видання і навіть підручники історії. Так, з цим ніхто не сперечається. Проте, цікаво було б взнати, скільки чоловік займалися виготовленням, а головне — вживанням алкоголю в ті далекі часи. Виявляється, таких було не більше, ніж зараз, наприклад, майстрів по заготівці пантов марала, або, скажімо, студентів, що досконало володіють тензорним численням!
    Коли починаєш переконувати, що вжиток алкоголю нічого не приносить, окрім шкоди, то багато, навіть погоджуючись з основними положеннями, все ж виставляють такий аргумент: а як же можна не випити, наприклад, на весіллі?
    Що стосується весілля, насправді на Русі існувала протилежна, славна традиція, яка забороняла женихові і нареченій пити вино. У цьому звичаї позначилася мудрість народу, що охороняв себе від звиродніння. І ради наших майбутніх поколінь цю традицію і нині слід було б строго дотримувати!
    Саме на весіллі вжиток алкоголю особливо шкідливо і навіть злочинно. У день, коли утворюється сім'я і зароджується життя майбутнього її члена, отруюватися спиртними «напоями» — просто блюзнірство і тяжкий злочин! Якщо молоді не зможуть встояти і разом зі всіма вип'ють «за здоров'я», тут-то якраз жодного здоров'я не виходить. Якщо зачаття нової людини станеться в першу шлюбну ніч, коли молоді випили «за здоров'я», вони мають всі шанси зруйнувати здоров'я свогєї майбутньої дитини.

Немає коментарів:

Дописати коментар