середа, 3 серпня 2011 р.

Дискусія духовенства та підприємців, щодо продажу алкоголю в м. Копичинці


В середу 27 серпня в приміщенні Копичинецької міської ради відбулася зустріч підприємців міста, депутатів та духовенства міста. Була обговорена проблема продажу алкоголю в місті, розглянуто звернення підприємців. З духовенства були присутні о. Любомир Урбанський, о. Руслан Корнят та о. Андрій Логін (голова Митрополичої підкомісії УГКЦ «За тверезість життя»), та Роман Прочко (терапевт узалежнень).
Була спроба переконати підриємців, змусити задуматися і зрозуміти алкогольну проблему нашого суспільства. Адже саме легкодоступність алкоголю часто руйнує людські душі.

"Сьогодні за приблизними оцінками ми п'ємо близько 20 літрів на душу населення в рік. За висновками Всесвітньої організації охорони здоров'я, при досягненні середньодушового споживання 8 літрів на рік починається процес незворотної зміни генофонду нації, тобто починається процес її виродження. Сьогодні на терезах стоїть питання - отримання прибутку чи знищення майбутнього Нації."
" Як ми бачимо, молоді люди зараз не бачать своє дозвілля без спиртного. Світова організація охорони здоров’я подає інформацію, що залежність від алкоголю не передається на генетичному рівні. А інша статистика говорить про те, що понад 50% дітей, які виростають у сім’ї, де є хтось залежний від алкоголю, також самі стають узалежненими. Часто це люди, які мають психологічні проблеми: комплекси, необґрунтовані почуття страху, тривоги..."
"Перший раз у житті дітям дали алкоголь їхні ж батьки. Звісно, що у таких випадках не було якогось наміру, щоб дитина впилася. Все було символічно або, як у нас кажуть: “Бо ти вже дорослий”, “На язичок спробувати”… Це робили, щоб людина не відчувала себе якоюсь мірою гіршою у середовищі тих, хто вже вживає алкоголь. Адже дитина до певного віку сприймає своїх батьків як беззастережний авторитет. Відповідно, дитина у таких випадках формує у свідомості переконання, що алкоголь - це щось позитивне. Батьківський приклад часто є початком кінця, хоча шлях до узалежнення у когось триває п’ять, а в когось - десять років." - зазначили о. Андрій та п. Роман.

Немає коментарів:

Дописати коментар