пʼятниця, 19 серпня 2011 р.

Блаженніший Любомир про 20-ліття Незалежності України

       «Мені здається, що ми не використовуємо ще достатньо ту незалежність, свободу, яку одержали 20 років тому. Є різні на це причини: може бути пряме незнання, страх бути свобідним, бо свобода − це відповідальність. Одне слово, боїмося бути свобідними, боїмося наслідків нашої свободи, бо це означає відповідальність», − сказав Блаженніший Любомир (Гузар) в інтерв’ю для РІСУ, яке опубліковане у ці дні.
    На думку Предстоятеля УГКЦ у 2001-2011 роках, ми щойно йдемо до усвідомлення незалежності, свободи. «Моя думка, що ми ще не зробили того, що повинні були зробити, хоча, як я вже сказав, маємо підставу, маємо можливість. Тільки вона не використана ще належно», − пояснив Блаженніший Любомир.
      Говорячи про незалежність народу, держави, Архиєпископ Любомир порівняв її з незалежністю особи. «Людина повинна бути свобідною, щоби бути собою. Господь Бог дає нам це і каже: «Якщо будете сповняти мій закон, що Бог дав ще на горі Синай (а пізніше Ісус Христос поширив це в Нагірній проповіді) − то будете свобідними, будете вільними»», − наголосив Блаженніший Любомир.
      «Свобода – це не є робити, що мені хочеться, сваволя. Свобода – це могти робити добро, щоби бути свобідним. Хто сповняє волю і закон − є свобідний, не є зв’язаний, поневолений», − сказав на завершення духовний лідер УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар