середа, 20 липня 2011 р.

Алкоголь. Роль і місце у людському житті

   Горілка, вино, пиво, настоянки... Все нові і нові напої появляються останнім часом. Якщо колись були переважно традиційні напої на кшталт горілки, вина і пива, то тепер створють все нові і нові, для всієї вікової структури населення і всіх рівнів соціальної градації. Боляче на це дивитись.
   Вчені кажуть, що в "невеликих кількостях пити можна, нічого поганого цьому нема, радше навпаки". Мене завжди цікаволо питання: а що, вчені визначили, для кого скільки є малою кількістю? Це ж індивідуальне питання. Що для одного мало, для іншого може бути багато...
   Є вислів, що все велике починається з малого. Думаю, це стосується і спиртного. Велика проблема алкоголізму починається з малого “випий трошки, це вино приємне, солодке, в цьому поганого нічого немає”. Результати ми бачимо і хто зна, до чого все це призведе в майбутньому...
    Всім відомо, які хвороби тілесні хвороби має алкоголік.
    Але цікаво, що в цей момент твориться в душі?
   Слід знати, що вживаючи алкоголь, наша відповідальність перед Богом, суспільством, рідними і собою зменшується. Алкоголь впливає на розум, на зв’язок людини із ціллю свого життя.
   Чому ж насправді людина п’є? П’є тому, що невистачає щастя! Пляшка – найлегший спосіб досягнути його не докладаючи зусиль. Стреси, безвір’я, негаразди… Коли настає криза, серце людини звертається до джерела щастя. Для когось це Бог, для когось сім’я, для когось – алкоголь. І кількість людей, що обирають останній варіант більшає… Якщо б вони не випивали, то б можливо вибрали інший варіант.
   Що ж ми, прості люди можемо зробити в цьому випадку?
   А можемо насправді багато.
   І думаю, слід почати з власного життя.
   Подивімось, в переважній більшості на різних заходах не обгодиться без спиртного, нехай якщо і легкого, але спиртного. В багатьох сім’ях в нас на свята ставлять спиртне в цент стола, не ікону, не хрест, а спиртне. Або і це, і це одночасно. Можливо, серця розучилися радіти без алкоголю? У свята, коли душа по-особливому радіє Господу примішувати сюди стан сп’яніння? Спиртне перетворилося на культ.
   Весілля. Яке весілля без спиртного?
   Взагалі-то весілля – надзвичайна подія у житті двох людей. Вони стають єдиним цілим, їх поєднав Господь. Всі гості бажають щастя, здоров’я, всього найкращого.
Але задумаймось, яке побажання буде виходити від людини, в якої спиртним затуманений розум? Побажання повинно виходити із чистого серця, світлого розуму із силою і повним усвідомленням, що говориться і для чого.
   Людські побажання – це благословення, які вони дають молодятам на подальше життя. Потрібно всю силу вкласти в це побажання. Невже благословити можна напідпитку і чи таке благословення принесе користь?
Поминки. Людина відходить від нас. Їй потрібні наші молитви. В такі моменти життя також слід бути тверезим, щоб молитва мала силу. Алкоголю не повинно бути. А буває, на жаль, що на поминках, люди випивши, буває, ще й співають пісні, замість того, щоб молитись.
Чи потрібне спиртне на поминках? Чи може слід більше уваги приділити молитві за душу померлого. Слід бути назвичайно зібраним в такий момент, вся сила, душа, розум повинні вилитися у молитву за душу померлого.
Звичайні застілля. Дорослі випивають, а діти дивляться на них, нехай батьки і трошки випивають, але невідомо, скільки в майбутньому випиватимуть їхні діти, перейнявши стиль у батьків. Не раз був свідком, що дають маленьким діточкам, що ще недавно тільки відірвались від материнських грудей трошечки вина чи пива. Таким чином закладається механізм подальшого вживання алкоголю.
Звертаюсь до всіх читачів, давайте із своєї сторони будемо вносити маленький вклад у боротьбу із цим пагубним явищем, явищем вживання алкоголю. Впевнений, багато хто вносить його вже сьогодні. Давайте радіти Богу, життю, рідним, близьким у тверезому стані. Можливо це не змінить щось у всеукраїнському маштабі, але можливо це змінить щось в наших життях.

2 коментарі:

  1. дуже крута і доречна стаття.

    ВідповістиВидалити
  2. Завжди можна почати нові традиції здорового життя для себе. Це безглуздно сліпо наслідувати щось тільки тому, що так роблять інші. От, я і мої друзі не вживаємо алкоголю під час святкувань і маємо чудовий час. Так дійсно можна гарно поспілкуватися і набратися позитивної енергії :).
    А на поминках, взагалі, для чого напиватися?

    ВідповістиВидалити