пʼятниця, 8 липня 2011 р.

4 липня 2011 року відбулися громадські слухання у Львівській обласній раді

   Представники держави, церкви та громадських організацій були запрошені на громадські обговорення Комплексної програми профілактики і запобігання поширенню пияцтва та алкоголізму серед населення Львівської області на 2011 – 2014 роки.
     Зокрема обговорювалось таке:
 Актуальність і необхідність створення Програми обґрунтована статистичними показниками поширеності вживання алкоголю серед різних верств населення, особливо серед молоді.
  Незвичайну стурбованість викликає негативний вплив наслідків уживання алкоголю на соціальну адаптацію молоді та підлітків, стан їх здоров'я, рівень культури, духовності, спроможності стати повноцінними членами демократичного суспільства, забезпечити розвиток нашої держави та збереження генофонду української нації.
Інтерес до вживання алкоголю виявляється як у середовищі соціально та педагогічно запущених дітей і підлітків, так і серед більш благополучних їх ровесників.
  Це значною мірою спричиняється відсутністю належного усвідомлення та достатньої інформованості населення області, зокрема молоді, щодо шкідливих наслідків уживання алкоголю, а також розвитку алкогольної залежності та формування асоціальної поведінки.
  Загальновизнано, що основні зусилля для попередження розповсюдження в суспільстві цих негативних явищ повинні спрямовуватись на їх профілактику і, насамперед, – на формування світогляду здорового способу життя серед широких верств населення.
  На жаль, у державі загалом та Львівській області зокрема залишаються невизначеними питання єдиної комплексної політики щодо економічних, соціальних, медичних аспектів попередження зростання алкоголізму. Це вкрай важливо з урахуванням високого рівня виробництва алкогольних напоїв, розповсюдження торгівлі ними, масштабності шкоди, заподіяної їх уживанням.
  Реальний стан здоров'я населення, зокрема людей молодого віку, рівень соціального благополуччя переконують у необхідності вжиття цільових заходів, спрямованих на попередження і зменшення шкоди від уживання алкоголю, у першу чергу, серед груп “ризику”.

  Основні фактори, що спричинюють надмірне вживання алкоголю та прояви асоціальної поведінки:
- відсутність у частини населення усвідомлення необхідності здорового способу життя;
- недоступність можливостей для здорового дозвілля внаслідок комерціалізації спортивних, розважальних, навчальних закладів;
- доступність алкоголю, інших шкідливих речовин;
- негативний вплив масової культури, теле-, відео-, кінопродукції, а також реклами алкоголю на свідомість активної частини населення;
- відсутність у педагогів та батьків достатньої інформації про проблему та ефективні підходи до боротьби з нею.
   Отже, проблема має комплексний характер, що вимагає відповідного підходу до її вирішення.
   При розробці Програми враховані пропозиції органів місцевого самоврядування, наукових кіл, громадськості міста, результати соціологічних опитувань та досліджень.
Основні завдання та напрями цієї Програми узгоджуються із загальними положеннями Законів України „Основи законодавства України про охорону здоров'я”, “Про рекламу”; вимогами Указів Президента України від 27.04.1999 р. “Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя”, від 08.08.2000 р. “Про додаткові заходи по поліпшенню медичної допомоги населенню України” та Постанов Кабінету Міністрів України від 15.09.1999 р. № 1697 “Про затвердження Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства”.

3 коментарі:

 1. Адміністратор блогу видалив цей коментар.

  ВідповістиВидалити
 2. Алкоголь - це не напої, а алкогольні суміші та вироби. Якщо існує понятійна маніпуляція, то і існує алкоголізм.

  ВідповістиВидалити
 3. відсутність у частини населення усвідомлення необхідності НЕ здорового способу життя. а відсутність усвідомлення необхідності ТВЕРЕЗОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

  ОТЖЕ ЯК БАЧИТЕ - знову понятійна маніпуляція у мозку, треба починати з лексики - це ключ до вирішення проблеми
  звертайтесь

  Олександр

  ВідповістиВидалити