неділя, 17 квітня 2011 р.

Святе воскресіння Господнє


Скоро весь християнський світ разом святкуватиме найбільше свято – Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Воскресіння – центральна подія християнської віри, віри, яку дав людям Бог-Творець. Бог не тільки об’явив Себе людству, але й Сам безпосередньо  взяв участь у Спасінні людини.
Своїми страстями і хресною смертю Господь спас всіх людей, але проблема в тому, що не всі люди приймають спасіння, не всі хочуть бути з Богом. Тому історія Спасіння триває: її далі продовжує Господь, але вже  в душах людей і через людей. Він шукає своїх заблуканих овечок, щоб витягнути з прірви гріха і обдарувати справжнім життям.
Чого ми тільки не шукаємо: грошей, багатства, слави, влади, тілесних утіх і ще багато-багато чого і доброго і поганого. Ми навіть деколи шукаємо Бога. Це переважно буває, коли нам щось від Нього потрібно, або коли з нами трапляються якісь проблеми чи біди. Але Бог нам хоче дати щось набагато більше, ніж тільки вирішити наші проблеми. Господь пропонує нам ввійти в нове життя, стати новими людьми, жити справжнім життям у повноті, яке може дати людині тільки Бог.
Але, що цікаво, людині не стільки треба шукати Бога, скільки не тікати від Нього, дозволити себе  знайти Богові. Іншими словами, треба бути  відкритим на Бога – частіше прислухатися до Його голосу. Нажаль ми часто від Нього тікаємо, як не парадоксально в тому числі і на свята. В українській мові слово „свято” походить від такого поняття як „святість”, що означає „віддільність від гріха”. Проте саме на свята наші люди намагаються чомусь чим побільше нагрішити. Це зокрема і переїдання, вживання алкоголю і як наслідок брудні думки, вчинки не гідні християнина. Ще Митрополит Йосиф Сембратович (1821-†1900) свого часу писав:
«Батьки і господарі повинні давати своєму домові добрий приклад і не допускати в своїх домах пиятики.»
 «…досвід Вчить, що безвідповідальні батьки, родичі та свояки, спонукають малолітніх дітей до горілчаного пияцтва таким чином, що дають їм пити горілку, посилають їх по-горілку до корчми»
«Хрестини, іменини, шлюби, похорони, поминки, запусти і пости, неділі і свята, празники і відпусти не обертати на пиятики, а їх уникали, і між дарами на парастаси не дозволяли приносити і виставляти пляшки з горілкою.»
«Нехай всі остерігаються пити повторно і взаємно, як то говорять, «на здоров’я один другого», той недобрий звичай треба уникати і старатися єго викорінити. А особливо треба подібне гощення при так званих “оказіях”, хрестинах, вінчаннях, похоронах, різних святах  скільки лиш можливо викорінювати."
Нехай воскреслий Господь оновить наші духовні сили на добрі справи, допоможе нам подолати всі труднощі сьогодення, позбавить нас від алкоголю, тютюну та інших наркотиків, приведе українську церкву до утворення єдиної Помісної Української Церкви для подальшого зміцнення Української держави і покращення життя українського народу, на славу Господа нашого Ісуса Христа.

Немає коментарів:

Дописати коментар