четвер, 7 квітня 2011 р.

Тверезе виховання та навчання (звернення до педагогів)


Дошкільне виховання

Тверезість — це доброта, злагода та щастя.
Тверезе повсякдення, тверезі свята — це норми, за якими живуть дві третини світу. І українські діти мають право на такі норми, які необхідно закладати з самого народження.
Саме тому молоді батьки повинні чинити рішучий опір злочинним «традиціям» алкогольного застілля, якщо такі нав'язуватися проалкогольно запрограмованими родичами або знайомими. Переконаність представників старшого покоління у необхідності вживання алкоголю під час будь-яких свят та урочистостей запрограмовують дітей на самоотруєння в дорослому житті.
Алкогольні установки, подібно до традиції канібалізму, ведуть до самознищення сучасного та всіх майбутніх поколінь українців.

Середня освіта (школа)

Тверезість — це природний, єдино розумний стан особистості, сім'ї та всього суспільства.
Тверезість — це також і повна свобода від запрограмованості на вживання алкоголю, тютюну та інших наркотиків. Але в процесі тверезницького виховання не потрібно фокусувати увагу школярів на поняттях, пов'язаних з відхиленнями від тверезої норми. Ще більшою помилкою буде дозвіл на реалізацію проплачених алкогольним бізнесом «антиалкогольних» програм, оскільки вони мають на меті cпровокувати інтерес дітей до алкоголю, створити й зміцнити асоціативний ряд «алкоголь — напій» і закріпити у свідомості стереотип про необхідність його вживання.
Учні повинні отримати правдиву інформацію про алкоголь як отруйну наркотичну речовину, яка з точки зору хімії знаходиться в одному ряду з метанолом, ацетоном, сірчаною кислотою тощо, а з точки зору промислового застосування є технічною рідиною, розчинником або паливом (асоціації «алкоголь — бензин — керосин — ...»),
Ось та основа, яка має бути закладена у нашу систему середньої освіти.
"Братство Тверезості" закликає вчителів приєднуватися до розробки уроків тверезості!

Вища освіта

Метою майбутніх педагогів, медиків, психологів, соціологів та фахівців усіх інших спеціальностей повинна стати тверезість сучасного суспільства. Цю мету потрібно затвердити на державному рівні та реально рухатися до неї в навчальному процесі.
Відразу застережемо від хибного її розуміння: тверезість — це не «утримання» від алкоголю, тютюну та інших наркотиків, а відсутність мотивації і бажання їх вперше пробувати.
Іншими словами, потрібно повернути Україні такий стан суспільної свідомості, при якому жити тверезо вважається нормою. Провокаціям щодо вживання алкоголю або куріння нормальна людина просто не піддасться, оскільки це вважається дурним тоном (це буде історично справедливо, оскільки ще двісті-триста років тому в Україні якщо і була одна питуща людина на все село, то її поведінка привселюдно засуджувалася, так само як і втрата цнотливості дівчиною).

Особистий приклад переконаного тверезника — ось необхідна умова й водночас міцний фундамент, на основі якого можна проводити тверезе виховання та навчання і відродити тверезий світогляд у суспільстві.
Вихователь, викладач, вчитель покликаний зміцнювати тверезість та всі інші високоморальні цінності суспільства перш за все особистим прикладом, а також роз'ясненням, переконанням, проведенням тверезницьких заходів, розповсюдженням грамотної тверезницької інформації.
Тому ми і звертаємося до педагогів як інтелектуальної еліти нашого суспільства, а також до молоді та батьків, які щиро бажають щастя і здоров'я своїм дітям:
Не залишайтеся байдужими!
Приєднуйтеся до тверезницького руху, підтримайте наші ініціативи:
Якщо не повернути тверезість нашому народу зараз — через декілька поколінь від нього просто нічого не залишиться!

Немає коментарів:

Дописати коментар