четвер, 24 березня 2011 р.

Главою УГКЦ обрали єпископа з Аргентини

 Главою Української греко-католицької церкви обрали єпископа Святослава (Шевчука), який на даний момент є апостольським адміністратором єпархії Покрова Пресвятої Богородиці у Буенос-Айресі. Про це повідомило джерело в УГКЦ.
У то же час в департаменті інформації УГКЦ цю інформацію не спростовують і не підтверджують.
Єпископ Святослав (Шевчук) у 2002–2005 працював головою секретаріату та особистим секретарем Блаженнішого Любомира (Гузара), керівником Патріаршої курії у Львові.
14 січня 2009 року Папа Римський Бенедикт XVI призначив Шевчука єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина).
10 квітня 2010 року єпископ Святослав був призначений апостольським адміністратором єпархії Покрова Пресвятої Богородиці у Буенос-Айресі.
Нагадаємо, за неофіційною інформацією, у четвер, 24 березя, на четвертий день роботи Виборчого синоду Української греко-католицької церкви обрано главу УГКЦ. Однак, до офіційного підтвердження вибору Ватиканом, особа нового глави УГКЦ не розголошується. Зараз в УГКЦ чекають відповіді з Апостольської столиці.
Як відомо, нещодавно Любомир Гузар склав свої повноваження предстоятеля УГКЦ. 78-річний кардинал очолював українських греко-католиків з 2001 року. Незважаючи на те, що титул предстоятеля дається довічно, Любомир Гузар сам звернувся до Ватикану з проханням про відставку у зв`язку з погіршенням здоров`я.
21 березня 2011 року у Брюховичах біля Львова розпочався Синод єпископів Української греко-католицької церкви, де обирається новий глава Церкви.
У роботі Синоду беруть участь 40 єпископів УГКЦ з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії).
Інтронізація нового глави УГКЦ відбудеться 27 березня о 10.00 у Патріаршому cоборі Воскресіння Христового у Києві.
Джерело: ТСН

1 коментар:

  1. Бажаю всього найкращого новообраному голові УГКЦ. Тільки шкода, шо не обрали єпископа з України.

    ВідповістиВидалити