пʼятниця, 18 березня 2011 р.

Ще один міф - В Біблії написано: „Пий та не впивайся”?

В Біблії написано: „Пий та не впивайся”???
Одного разу один священнослужитель їхав у потязі. Разом з ним у купе було ще троє чоловіків, які поставили на стіл пляшку, закуску і запропонували йому впити. Він відмовився, пославшись на свою віру в Бога. Тоді один з них закинув священнослужителю аргумент: „В Біблії ж написано: „Пийте та не впивайтеся””. Тоді отець витягнув Біблію, простягнув їм і сказав: „Якщо знайдете, де таке написано — буду пити з вами до самого приїзду”. Після тривалого перегортання сторінок, чоловіки залишили його в спокої.
Дехто, виправдовуючи свою пристрасть до п’янкого напою, каже: «А в Біблії ж сказано: «Пий, та не впивайся». Не сказано! Цей ходячий вислів — перекручена фраза з Послання апостола Павла до ефесян: «І не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще наповнюйтесь Духом». Проте в ній міститься безліч Божих застережень щодо п’янства та небезпеки алкоголю взагалі.

“Не будь поміж тими, що жлуктять вино” (Приповісті Соломона 23:20)

“В кого “ой”, в кого ”ай”, в кого сварки, в кого клопіт, в кого рани даремні, в кого очі червоні? У тих, хто запізнюється над вином, у тих, хто приходить попробувати вина змішаного. Не дивись на вино, як воно рум’яніє, як виблискує в келиху й рівненько ллється, - кінець його буде кусати, як гад, і вжалить, немов гадюка, - дивитимуться очі твої на чужих жінок, і серце твоє говоритиме дурощі” (Приповісті Соломона 23:29-33)
“Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники, ні злодії, ні користолюбці, ні п’яниці, ні злоріки, ні хижаки — Царства Божого не вспадкують вони!” (1 Коринтян 6:9-10)
"Не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще сповняйтесь Духом" (Ефесян 5:18)
Стосовно останньої цитати з Біблії є одне дуже цікаве спостереження. На латині слово спирт звучить як „spiritus” і означає „дух”. Виявляється, коли ти п’єш алкоголь, то наповнюєшся його духом, так само, як наповнюються Духом Божим під час молитви. І цей дух починає керувати тобою. Тому, або ти дозволяєш, щоб дух вина керував тобою, і ти грішиш, або стаєш під керівництво Духа Божого і виконуєш Його заповіді. Все залежить від твого вибору

1 коментар:

  1. Цікава та доречна стаття. Дійсно в Біблії є багато цитат щодо вживання алкоголю та закликів до провадження тверезого життя. Хай допоможе вам Господь

    ВідповістиВидалити