четвер, 3 березня 2011 р.

В Копичинцях розпочато "Золоту книгу Тверезості"

В скорому часі, з початком посту, в парафіях міста Копичинці буде розпочата "Золота Книга Тверезоті".
Що таке Золота книга Тверезості?
Історія Золотої книги Тверезості бере свій початок в ХІХ столітті, коли український нород та теренах сучасної Західної України розпочав боротьбу проти пияцтва. Митрополит Йосиф Сембратович (1821 - 1900) виступив ініціатором заснування таких книг у парафіях. Він заохочував вірних до боротьби з пияцтвом через складення присяги тверезості і засвідчення цього духовного подвигу власноручним записом у книзі. Сьогодні Золота книга Тверезості це благословенна духовним проводом Церкви духовна зброя проти гріха пияцтва, велика поміч для визволення з хвороби алкогольного узалежнення. 


Навіщо складати присягу в Золоту книгу Тверезості?
Кожен християнин, який є вільним від алкогольного узалежнення, може відмовитися від вживання алкоголю в наміренні зцілення близької особи або осіб, що страждають від алкогольного узалежнення. Оскільки ця недуга є глибоко духовної природи, то і жертва відмови від споживання алкоголю є цінною в очах Бога. Християнини добровільно відмовляючись від споживання алкоголю, через таку жертву засвідчує перед Богом, що справді вболіває за поневолену духом пияцтва людину і з любові до неї бере на себе терпіння в намірі, щоб Господь прийняв жертву і дарував зцілюючу силу хворій людині.

Як складати присягу в Золоту книгу Тверезості?
Помолившись до Святого Духа молитву "Царю Небесний" неохідно прочитати слова присяги відречення від алкоголю. Текст присяги розміщений на другій сторінці книги. Читаючи присягу слід вказати свої ім'я та прізвище, на скільки часу складається присяга (тривалість відмови від алкоголю вибирається на власний розсуд: мінімально на 3 місяці або на період Пості, пів року, рік, довічно), та зробити намір за кого складаємо цю жертву, тобто пригадати і по-імені назвати особу або осіб для яких просимо благодать зцілення. Після цього слід вписати в Книгу порядковий номер, ім'я та прізвище, часовий термін складення присяги та ім'я або імена тих, за кого складаємо присягу.
Кожної першої суботи місяця в храмі відбувається богослужіння в наміренні за сцілення залежних від алкоголю та членів їх родин. Під час богослужіння священнослужитель бере Золоту книгу Тверезості на престіл і молиться за зцілення усіх чиї імена вписані в книгу.

1 коментар:

  1. Актуальная книга, иначе "зеленый змий" скосит нашего брата ни за что ни про что. Но помимо книг трезвости есть множество замечательных книг. Например современные Booksonline любовные романы читать можно просто не отрываясь, тем самым разнообразив просмотр телевизора и кухонные дела чем-то более продуктивным для мозга. Вы знаете, одна книга, вторая, а там и поумнеть можно немного, а потом еще немного и стать самой читающей нацией в мире! Это вот что книги делают, а)

    ВідповістиВидалити